Джоел Ембийд напусна с контузия на коляното в последните минути от загубата на 76ers
New York Post | 2024-01-31 | 09:33:19

Беше тежка нощ за Филаделфия 76ърс.

Джоел Ембийд контузи лявото си коляно в последните минути на загубата на 76ers със 119-107 от Golden State Warriors във вторник вечер в Сан Франциско.

Ембийд, който имаше само 14 точки и седем борби за 30 минути, получи контузия малко над четири минути преди края.

29-годишният център беше съблечен от Джонатан Куминга, докато отстъпваше на Дреймънд Грийн. И двамата играчи се хвърлиха за отпуснатата топка и Куминга се приземи върху левия крак на Ембийд, точно под централното коляно.

Ембийд, защитаващият титлата MVP на НБА, беше във видима агония, тъй като веднага се хвана за коляното.

Въпреки че успя да излезе от съда със собствена сила, той не се върна.

„Значи той очевидно е бил кацнат, така че те ще направят MRI (изпит) тази вечер или утре“, каза треньорът на Филаделфия Ник Нърс след мача.

Медицинската сестра също каза, че нараняването не е свързано с това, което го е задържало наскоро.

Въпреки твърдението на Nurse, Embiid наскоро се бори с проблем с лявото коляно преди последния сблъсък.

През първото полувреме той отиде бавно до съблекалнята с превръзка на коляното, след като стреля 1-за-7 за 10 минути през първата четвърт.

Звездата на 76ers също не игра в съботния дългоочакван двубой срещу Никола Йокич и защитаващия титлата на НБА Денвър Нъгетс.

След като Ембийд премина през редовната си загрявка преди мача, Нърс каза, че медицинският персонал на отбора „просто не хареса това, което видя“ и реши, че е по-безопасно Ембийд да остане в съботния мач.

По време на този мач Ембийд беше видян да носи голямо обвивка около лявото си коляно.

Той пропусна и следващия мач на 76ers срещу Portland Trail Blazers в понеделник.

Добавяща обида към контузията на Ембийд беше фактът, че 76ers (29-17) паднаха на място №5 в Източната конференция на НБА след горещите Ню Йорк Никс (31-17), които се преместиха на трето място и Кливланд Кавалиърс (28-16), сега четвърти.

Стивън Къри вкара 37 точки с осем тройки, а Куминга добави 26 точки, за да поведе Уориърс (20-24).